Vishay/Vitramon CDR31BP3R0BDZMAT
CDR31BP3R0BDZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP3R0BDZMAT
Brief Description
CAP CER 3PF 100V BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP3R0BDZMAT.pdf
Availability of CDR31BP3R0BDZMAT
QUANTITY
CDR31BP3R0BDZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP3R0BDZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP3R0BDZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP3R0BDZMAT
Related LinksCDR31BP3, CDR31BP3R0BDZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP3R0BDZMAT Details Description
Related parts for CDR31BP3R0BDZMAT
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW TSFP-3 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 4KOHM 25C datasheet.pdf
CAP CER 390PF 250V U2J 0805 datasheet.pdf
TAPE VHB BLACK 1" GEN PURPOSE datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC FLASH 1MB 8UDFN datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf