Vishay/Vitramon CDR31BP4R7BCZSAT
CDR31BP4R7BCZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP4R7BCZSAT
Brief Description
CAP CER 4.7PF 100V BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP4R7BCZSAT.pdf
Availability of CDR31BP4R7BCZSAT
QUANTITY
CDR31BP4R7BCZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP4R7BCZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP4R7BCZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP4R7BCZSAT
Related LinksCDR31BP4, CDR31BP4R7BCZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP4R7BCZSAT Details Description
Related parts for CDR31BP4R7BCZSAT
DIODE ZENER 9.1V 120MW SSSMINI2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20-QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
LUP 12.70/03/90 3.2SN GY datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A SYNC 16QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf