Vishay/Vitramon CDR32BP150BJZPAT
CDR32BP150BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP150BJZPAT
Brief Description
CAP CER 15PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP150BJZPAT.pdf
Availability of CDR32BP150BJZPAT
QUANTITY
CDR32BP150BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP150BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP150BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP150BJZPAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP150BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP150BJZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP150BJZPAT
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CBL 18POS 0.5MM JMPR TYPE D 3" datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
REFLECTOR 12.8MM X 33.3MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 5W T18 datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN MINI BNC PLUG STR 75OHM datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TJ F/B 20E59 datasheet.pdf
FUSE (600V J 35-60) datasheet.pdf