Vishay/Vitramon CDR32BP180BFZMAT
CDR32BP180BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP180BFZMAT
Brief Description
CAP CER 18PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP180BFZMAT.pdf
Availability of CDR32BP180BFZMAT
QUANTITY
CDR32BP180BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP180BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP180BFZMAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP180BFZMAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP180BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP180BFZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP180BFZMAT
IC OCTAL LATCH TRI-STATE 20-SSOP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 44SOJ datasheet.pdf
IC MIXER 500MHZ-1.9GHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC OP AMP LP HI SPEED 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.0003 OHM 1% 3W 4026 datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 15W CM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 310MA 1.55 OHM datasheet.pdf