Vishay/Vitramon CDR32BP180BJZMAT
CDR32BP180BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP180BJZMAT
Brief Description
CAP CER 18PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP180BJZMAT.pdf
Availability of CDR32BP180BJZMAT
QUANTITY
CDR32BP180BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP180BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP180BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP180BJZMAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP180BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP180BJZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP180BJZMAT
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 1.5V 10MSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5DVR/3REC 24SSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 80POS datasheet.pdf
CONN SPAD SPRNG 12-10 AWG #10 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf