Vishay/Vitramon CDR32BP180BJZRAT
CDR32BP180BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP180BJZRAT
Brief Description
CAP CER 18PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP180BJZRAT.pdf
Availability of CDR32BP180BJZRAT
QUANTITY
CDR32BP180BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP180BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP180BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP180BJZRAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP180BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP180BJZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP180BJZRAT
JUMPER-H1505TR/A2015G/H1505TR10" datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 270V 150A MS013 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 300NH 20.5A 1.4 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 104POS SMD datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.050 MULTI 100' datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf