Vishay/Vitramon CDR32BP1R5BCZMAT
CDR32BP1R5BCZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP1R5BCZMAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.5PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP1R5BCZMAT.pdf
Availability of CDR32BP1R5BCZMAT
QUANTITY
CDR32BP1R5BCZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP1R5BCZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP1R5BCZMAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP1R5BCZMAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP1R5BCZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP1R5BCZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP1R5BCZMAT
IC TEMP SNSR PROG 2.7V 8SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SO datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 2A MFLAT datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 3W DO216AA datasheet.pdf
RES 68 OHM 2.5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CABLE FLOOR GUARD SINGL WIRE 5' datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 4CH DARL 16DIP datasheet.pdf
8-Bit, 250 MSPS 3.3 V A/D Converter IC datasheet.pdf