Vishay/Vitramon CDR32BP331BJZPAT
CDR32BP331BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP331BJZPAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP331BJZPAT.pdf
Availability of CDR32BP331BJZPAT
QUANTITY
CDR32BP331BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP331BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP331BJZPAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP331BJZPAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP331BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP331BJZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP331BJZPAT
WASHER SHOULDER #4 NYLON datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM HOR 3POS PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.6M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOUNTING BRAKT SIDE FOR S8VM 240 datasheet.pdf
MICRODAA VOICE DATA/FAX 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V JB 1210 datasheet.pdf
CONN INSERT SOCKET datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 10ppm 9pF 300 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf