Vishay/Vitramon CDR32BP4R3BDZSAT
CDR32BP4R3BDZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP4R3BDZSAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4.3PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP4R3BDZSAT.pdf
Availability of CDR32BP4R3BDZSAT
QUANTITY
CDR32BP4R3BDZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP4R3BDZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP4R3BDZSAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP4R3BDZSAT
Related LinksCDR32BP4, CDR32BP4R3BDZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP4R3BDZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP4R3BDZSAT
CONN PLUG 0.8MM 140POS SMD GOLD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
LED CBI PRISM BLVL GRN/YW TR SIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 10A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 30PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf