Vishay/Vitramon CDR32BP5R6BDZPAT
CDR32BP5R6BDZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP5R6BDZPAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 5.6PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP5R6BDZPAT.pdf
Availability of CDR32BP5R6BDZPAT
QUANTITY
CDR32BP5R6BDZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP5R6BDZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP5R6BDZPAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP5R6BDZPAT
Related LinksCDR32BP5, CDR32BP5R6BDZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP5R6BDZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP5R6BDZPAT
IC MCU 8BIT ROMLESS 68PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 6POS 0.156 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.21 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf
IC PCIE TO PCI BRIDGE 128TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf