Vishay/Vitramon CDR32BP621BKZMAT
CDR32BP621BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP621BKZMAT
Brief Description
CAP CER 620PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP621BKZMAT.pdf
Availability of CDR32BP621BKZMAT
QUANTITY
CDR32BP621BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP621BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP621BKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP621BKZMAT
Related LinksCDR32BP6, CDR32BP621BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP621BKZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP621BKZMAT
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18DIP datasheet.pdf
IC 1.5A POWER DIST SWITCH 8-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC RF AMP N-CH TO-92 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
OSC TCXO 16.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE AVALANCH 2.4KV 350MA SOD57 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED THRU HOLE datasheet.pdf
CRYSTAL 24.5760 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf