Vishay/Vitramon CDR32BP751BFZMAT
CDR32BP751BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP751BFZMAT
Brief Description
CAP CER 750PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP751BFZMAT.pdf
Availability of CDR32BP751BFZMAT
QUANTITY
CDR32BP751BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP751BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP751BFZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance750pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP751BFZMAT
Related LinksCDR32BP7, CDR32BP751BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP751BFZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP751BFZMAT
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
TERM RING HVY DUTY 16-12AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.4V SOT23-5 datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 3A DO214AB datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 50ppm 18pF 10 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
12VDC 3700 RPM FLTR datasheet.pdf