Vishay/Vitramon CDR32BP751BFZRAT
CDR32BP751BFZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP751BFZRAT
Brief Description
CAP CER 750PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP751BFZRAT.pdf
Availability of CDR32BP751BFZRAT
QUANTITY
CDR32BP751BFZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP751BFZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP751BFZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance750pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP751BFZRAT
Related LinksCDR32BP7, CDR32BP751BFZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP751BFZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP751BFZRAT
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8DFN datasheet.pdf
MAT TABLE ESD 24"X40' GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS .100" SNGL VERT datasheet.pdf
RES SMD 6.98 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V SOT23-3 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 48VOUT 50W datasheet.pdf
THYRISTOR STUD 50A 800V TO-83 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf