Vishay/Vitramon CDR32BP9R1BCZRAT
CDR32BP9R1BCZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP9R1BCZRAT
Brief Description
CAP CER 9.1PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP9R1BCZRAT.pdf
Availability of CDR32BP9R1BCZRAT
QUANTITY
CDR32BP9R1BCZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP9R1BCZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP9R1BCZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP9R1BCZRAT
Related LinksCDR32BP9, CDR32BP9R1BCZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP9R1BCZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP9R1BCZRAT
MODULE CARD MOUNT W/PCB 2" WIDTH datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONN SOCKET 24POS CLOSE END datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206 datasheet.pdf
RES 7.50K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 90A datasheet.pdf
RES 0.453 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 2.9NH 200MA 1.1 OHM datasheet.pdf