Vishay/Vitramon CDR32BX153BKZRAT
CDR32BX153BKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BX153BKZRAT
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V 10% BX 1206
Datasheet Download
CDR32BX153BKZRAT.pdf
Availability of CDR32BX153BKZRAT
QUANTITY
CDR32BX153BKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BX153BKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BX153BKZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BX153BKZRAT
Related LinksCDR32BX1, CDR32BX153BKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BX153BKZRAT Details Description
Related parts for CDR32BX153BKZRAT
IC REG LDO 5V 50MA SOT223 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
L37-3 SHEET 150X150X0.3MM W/ADH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
MOD IR RCVR 36KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf