Vishay/Vitramon CDR32BX393AMZSAT
CDR32BX393AMZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BX393AMZSAT
Brief Description
CAP CER 0.039UF 50V 20% BX 1206
Datasheet Download
CDR32BX393AMZSAT.pdf
Availability of CDR32BX393AMZSAT
QUANTITY
CDR32BX393AMZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BX393AMZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BX393AMZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BX393AMZSAT
Related LinksCDR32BX3, CDR32BX393AMZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BX393AMZSAT Details Description
Related parts for CDR32BX393AMZSAT
XFRMR LAMINATED 4VA THRU HOLE datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
HALAR SLEEVING 1 1/4" BLACK 50' datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X6MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 185MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 35POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf