Vishay/Vitramon CDR34BP222BJZMAT
CDR34BP222BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP222BJZMAT
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V 5% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP222BJZMAT.pdf
Availability of CDR34BP222BJZMAT
QUANTITY
CDR34BP222BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP222BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP222BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP222BJZMAT
Related LinksCDR34BP2, CDR34BP222BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP222BJZMAT Details Description
Related parts for CDR34BP222BJZMAT
CAP ALUM 33000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 3.8A STRAP datasheet.pdf
IC DECODER VIDEO PCI datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
HEATSHRINK 5/16"-48" BLACK datasheet.pdf
DIN RAIL SLOTTED datasheet.pdf
GUIDEFEED ROD datasheet.pdf
CAP FILM 91NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0056UF 5% 400VDC AXIA datasheet.pdf