Vishay/Vitramon CDR34BP302BFZRAT
CDR34BP302BFZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP302BFZRAT
Brief Description
CAP CER 3000PF 100V 1% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP302BFZRAT.pdf
Availability of CDR34BP302BFZRAT
QUANTITY
CDR34BP302BFZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP302BFZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP302BFZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3000pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP302BFZRAT
Related LinksCDR34BP3, CDR34BP302BFZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP302BFZRAT Details Description
Related parts for CDR34BP302BFZRAT
RES 42.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .16-.39"1000PC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 01POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT SOT23-5 datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SUB-MIN SKT/CARRIER datasheet.pdf
RES 47 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO214AC datasheet.pdf