Vishay/Vitramon CDR34BP332BFZSAT
CDR34BP332BFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP332BFZSAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V 1% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP332BFZSAT.pdf
Availability of CDR34BP332BFZSAT
QUANTITY
CDR34BP332BFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP332BFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP332BFZSAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR34
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP332BFZSAT
Related LinksCDR34BP3, CDR34BP332BFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP332BFZSAT Details Description
Related parts for CDR34BP332BFZSAT
OSC XO 3.579545MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
Connector Header, Bottom Entry 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 100 OHM 10SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
25+25 DIL VERT SOCKET 4.6MM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 EYELET 36POS datasheet.pdf