Vishay/Vitramon CDR34BP622AFZPAT
CDR34BP622AFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP622AFZPAT
Brief Description
CAP CER 6200PF 50V 1% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP622AFZPAT.pdf
Availability of CDR34BP622AFZPAT
QUANTITY
CDR34BP622AFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP622AFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP622AFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP622AFZPAT
Related LinksCDR34BP6, CDR34BP622AFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP622AFZPAT Details Description
Related parts for CDR34BP622AFZPAT
RES SMD 330K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES 22 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 400MA 2.64 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 0.105 OHM 10W 1% RADIAL datasheet.pdf