Vishay/Vitramon CDR34BP912AJZPAT
CDR34BP912AJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP912AJZPAT
Brief Description
CAP CER 9100PF 50V 5% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP912AJZPAT.pdf
Availability of CDR34BP912AJZPAT
QUANTITY
CDR34BP912AJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP912AJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP912AJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP912AJZPAT
Related LinksCDR34BP9, CDR34BP912AJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP912AJZPAT Details Description
Related parts for CDR34BP912AJZPAT
CAP CER 470PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 100MHZ 119BGA datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.21 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1COAX+2LV PIN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES 250 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
MICRO 21C S 6" YEL JACKP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf