Vishay/Vitramon CDR34BX104AMZSAT
CDR34BX104AMZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BX104AMZSAT
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V 20% BX 1812
Datasheet Download
CDR34BX104AMZSAT.pdf
Availability of CDR34BX104AMZSAT
QUANTITY
CDR34BX104AMZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BX104AMZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BX104AMZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BX104AMZSAT
Related LinksCDR34BX1, CDR34BX104AMZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BX104AMZSAT Details Description
Related parts for CDR34BX104AMZSAT
LIGHT PIPE T1 .350 FLAT PNL MNT datasheet.pdf
RELAY OPTO DC 200V 1.3A 4-SIP datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 60V 0.1A SOT563 datasheet.pdf
IC MONITOR QUAD SUPP PROG 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV PUSH PULL 20LCCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 24AWG 500' datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 480MA 1.35 OHM datasheet.pdf