Vishay/Vitramon CDR34BX154AMZRAT
CDR34BX154AMZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BX154AMZRAT
Brief Description
CAP CER 0.15UF 50V 20% BX 1812
Datasheet Download
CDR34BX154AMZRAT.pdf
Availability of CDR34BX154AMZRAT
QUANTITY
CDR34BX154AMZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BX154AMZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BX154AMZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BX154AMZRAT
Related LinksCDR34BX1, CDR34BX154AMZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BX154AMZRAT Details Description
Related parts for CDR34BX154AMZRAT
LEVER ROLLER LEAF FOR V-SERIES datasheet.pdf
CABLE 2RCA MALE-MALE 5M datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR GREEN datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 100MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf