Vishay/Vitramon CDR34BX273BMZMAT
CDR34BX273BMZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BX273BMZMAT
Brief Description
CAP CER 0.027UF 100V 20% BX 1812
Datasheet Download
CDR34BX273BMZMAT.pdf
Availability of CDR34BX273BMZMAT
QUANTITY
CDR34BX273BMZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BX273BMZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BX273BMZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.027µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BX273BMZMAT
Related LinksCDR34BX2, CDR34BX273BMZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BX273BMZMAT Details Description
Related parts for CDR34BX273BMZMAT
DIODE SCHOTTKY 30V 1A MICROSMP datasheet.pdf
RES MO 1W 1.4 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC SMA datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 6.49 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
YB ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT PIN datasheet.pdf