Vishay/Vitramon CDR35BP223AJZPAT
CDR35BP223AJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP223AJZPAT
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V 5% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP223AJZPAT.pdf
Availability of CDR35BP223AJZPAT
QUANTITY
CDR35BP223AJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP223AJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP223AJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP223AJZPAT
Related LinksCDR35BP2, CDR35BP223AJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP223AJZPAT Details Description
Related parts for CDR35BP223AJZPAT
SWITCH UNIT RECTANG MOM 2POS YEL datasheet.pdf
TAPE POLYIMIDE FILM 1" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
RES 162 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
CTV 13C 13#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 12V 10UA datasheet.pdf