Vishay/Vitramon CDR35BP682BKZSAT
CDR35BP682BKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP682BKZSAT
Brief Description
CAP CER 6800PF 100V 10% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP682BKZSAT.pdf
Availability of CDR35BP682BKZSAT
QUANTITY
CDR35BP682BKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP682BKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP682BKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP682BKZSAT
Related LinksCDR35BP6, CDR35BP682BKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP682BKZSAT Details Description
Related parts for CDR35BP682BKZSAT
SCREW RETAINER KIT 4 PC PTCK datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.05A SOT23 datasheet.pdf
IC USB SWITCH DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
ADDITIONAL HANDSET datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 160MA 3.8 OHM datasheet.pdf