Vishay/Vitramon CDR35BP822BFZPAT
CDR35BP822BFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP822BFZPAT
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V 1% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP822BFZPAT.pdf
Availability of CDR35BP822BFZPAT
QUANTITY
CDR35BP822BFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP822BFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP822BFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP822BFZPAT
Related LinksCDR35BP8, CDR35BP822BFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP822BFZPAT Details Description
Related parts for CDR35BP822BFZPAT
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
IC D/ACONV MULTIPLY 12BIT 20SSOP datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 80MHZ 256BGA datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 390MA 1.9 OHM datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 33A 400W datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 185MA 2 OHM TH datasheet.pdf