Vishay/Vitramon CDR35BX683BMZMAT
CDR35BX683BMZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BX683BMZMAT
Brief Description
CAP CER 0.068UF 100V 20% BX 1825
Datasheet Download
CDR35BX683BMZMAT.pdf
Availability of CDR35BX683BMZMAT
QUANTITY
CDR35BX683BMZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BX683BMZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BX683BMZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BX683BMZMAT
Related LinksCDR35BX6, CDR35BX683BMZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BX683BMZMAT Details Description
Related parts for CDR35BX683BMZMAT
VARISTOR 16.28V 150A 1206 datasheet.pdf
IC MICROMAN 3.3V HI ACT 20%8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20SO datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf