Sumida Corporation CDR6D23MNNP-330NC
CDR6D23MNNP-330NC picture photo
Mfg. Part Number
CDR6D23MNNP-330NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 700MA 275 MOHM
Datasheet Download
CDR6D23MNNP-330NC.pdf
Availability of CDR6D23MNNP-330NC
QUANTITY
CDR6D23MNNP-330NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR6D23MNNP-330NC
Internal Part NumberEIS-CDR6D23MNNP-330NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDR6D23MN
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±25%
Current Rating700mA
Current - Saturation950mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)275 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR6D23MNNP-330NC
Related LinksCDR6D23M, CDR6D23MNNP-330NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR6D23MNNP-330NC Details Description
Related parts for CDR6D23MNNP-330NC
RES 3.3 OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR/SEQ 4CH 10MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 3" 6S FIN datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 830MA 140 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf