Sumida Corporation CDR6D23MNNP-3R3NC
CDR6D23MNNP-3R3NC picture photo
Mfg. Part Number
CDR6D23MNNP-3R3NC
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 2.25A 46.3 MOHM
Datasheet Download
CDR6D23MNNP-3R3NC.pdf
Availability of CDR6D23MNNP-3R3NC
QUANTITY
CDR6D23MNNP-3R3NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR6D23MNNP-3R3NC
Internal Part NumberEIS-CDR6D23MNNP-3R3NC
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±25%
Current Rating2.25A
Current - Saturation2.95A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)46.3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR6D23MNNP-3R3NC
Related LinksCDR6D23M, CDR6D23MNNP-3R3NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR6D23MNNP-3R3NC Details Description
Related parts for CDR6D23MNNP-3R3NC
FIXED IND 47UH 200MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
OPT LIQUID LVL SENSOR M10 MNT HI datasheet.pdf
CAP TANT POLY 33UF 20V 2917 datasheet.pdf
BLACK TRANSFER RIBBON 1/2" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 600W datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf