Sumida Corporation CDRH10D48/ANP-390MC
CDRH10D48/ANP-390MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D48/ANP-390MC
Brief Description
FIXED IND 39UH 1.4A 127 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH10D48/ANP-390MC.pdf
Availability of CDRH10D48/ANP-390MC
QUANTITY
CDRH10D48/ANP-390MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D48/ANP-390MC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D48/ANP-390MC
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±20%
Current Rating1.4A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)127 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D48/ANP-390MC
Related LinksCDRH10D48, CDRH10D48/ANP-390MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D48/ANP-390MC Details Description
Related parts for CDRH10D48/ANP-390MC
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.1A 117 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 1.69M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 26.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BCF 3.81/14/180 SN GN BX datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 24POS ORG datasheet.pdf