Sumida Corporation CDRH127C/ANP-151MC
CDRH127C/ANP-151MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127C/ANP-151MC
Brief Description
FIXED IND 150UH 1.3A 200.6 MOHM
Datasheet Download
CDRH127C/ANP-151MC.pdf
Availability of CDRH127C/ANP-151MC
QUANTITY
CDRH127C/ANP-151MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127C/ANP-151MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127C/ANP-151MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127C/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating1.3A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)200.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127C/ANP-151MC
Related LinksCDRH127C/, CDRH127C/ANP-151MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127C/ANP-151MC Details Description
Related parts for CDRH127C/ANP-151MC
KNOB CLR GLOSS.925"DIA.250"SHAFT datasheet.pdf
RES 13 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY DETECT HF SOT-363 datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 20NS 28DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 6XDFN datasheet.pdf
RES 100 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf