TDK Corporation CGA3E3C0G2E222J080AA
CGA3E3C0G2E222J080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E3C0G2E222J080AA
Brief Description
CAP CER 2200PF 250V C0G 0603
Datasheet Download
CGA3E3C0G2E222J080AA.pdf
Availability of CGA3E3C0G2E222J080AA
QUANTITY
CGA3E3C0G2E222J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E3C0G2E222J080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E3C0G2E222J080AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E3C0G2E222J080AA
Related LinksCGA3E3C0G2, CGA3E3C0G2E222J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E3C0G2E222J080AA Details Description
Related parts for CGA3E3C0G2E222J080AA
HDI RECP ASSY 4 ROW 516 POS datasheet.pdf
TOOL REPLACEMENT PUNCH HEAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT WHEEL PLUNG SPDTX2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
250 TB SPR CLA 90D B datasheet.pdf
INDENTOR datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 PIN RECP datasheet.pdf
1500UF 10V 10X16 datasheet.pdf