Epson EG-2102CB 133.0000M-PGPAL3
EG-2102CB 133.0000M-PGPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CB 133.0000M-PGPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 133.0000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2102CB 133.0000M-PGPAL3.pdf
Availability of EG-2102CB 133.0000M-PGPAL3
QUANTITY
EG-2102CB 133.0000M-PGPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CB 133.0000M-PGPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2102CB 133.0000M-PGPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency133MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.061" (1.55mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CB 133.0000M-PGPAL3
Related LinksEG-2102CB 133, EG-2102CB 133.0000M-PGPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CB 133.0000M-PGPAL3 Details Description
Related parts for EG-2102CB 133.0000M-PGPAL3
CONN SMART CARD PUSHMATIC datasheet.pdf
IC HEX INV LEVEL SHIFTER 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
VARISTOR 25V 0402 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 5W datasheet.pdf
FUSE 1.33A 300V ALARM IND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 562 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf