Sumida Corporation CDRH127C/ANP-221MC
CDRH127C/ANP-221MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127C/ANP-221MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220UH 1A 315.3 MOHM
Datasheet Download
CDRH127C/ANP-221MC.pdf
Availability of CDRH127C/ANP-221MC
QUANTITY
CDRH127C/ANP-221MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127C/ANP-221MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127C/ANP-221MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127C/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)315.3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127C/ANP-221MC
Related LinksCDRH127C/, CDRH127C/ANP-221MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127C/ANP-221MC Details Description
Related parts for CDRH127C/ANP-221MC
DIODE GEN PURP 400V 250A DO205AB datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DL AMP/BUFF 24SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V 5A DPAK datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM 8-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
TOOL SEAT 10ROW HS3 ZPACK 100POS datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 165VC SMB datasheet.pdf
MULTI-PAIR 36COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
BCZ 3.81/07/180 SN OR BX datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 88MA 7.3 OHM TH datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 149.875MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf