Sumida Corporation CDRH127C/ANP-391MC
CDRH127C/ANP-391MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127C/ANP-391MC
Brief Description
FIXED IND 390UH 750MA 554.4 MOHM
Datasheet Download
CDRH127C/ANP-391MC.pdf
Availability of CDRH127C/ANP-391MC
QUANTITY
CDRH127C/ANP-391MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127C/ANP-391MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127C/ANP-391MC
Material - CoreFerrite
Inductance390µH
Tolerance±20%
Current Rating750mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)554.4 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127C/ANP-391MC
Related LinksCDRH127C/, CDRH127C/ANP-391MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127C/ANP-391MC Details Description
Related parts for CDRH127C/ANP-391MC
RES SMD 60.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
DIE SPACER UPPER (.080) datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.865 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN MULTI-TAP DBL SIDE CLR datasheet.pdf
SIGNAL RELAY 2 FORM C 9V datasheet.pdf
EML (44X49)R-ME datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf