Vishay/Vitramon VJ1808A180JBRAT4X
VJ1808A180JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A180JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 18PF 1.5KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A180JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1808A180JBRAT4X
QUANTITY
VJ1808A180JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A180JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A180JBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A180JBRAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A180JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A180JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A180JBRAT4X
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 4.7NS 100MBGA datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.2A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE AUTO 60A 32VDC 10 PC datasheet.pdf
THERMAL RELAY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf