Sumida Corporation CDRH12D58/ANP-120MC
CDRH12D58/ANP-120MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH12D58/ANP-120MC
Brief Description
FIXED IND 12UH 3.7A 24 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH12D58/ANP-120MC.pdf
Availability of CDRH12D58/ANP-120MC
QUANTITY
CDRH12D58/ANP-120MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH12D58/ANP-120MC
Internal Part NumberEIS-CDRH12D58/ANP-120MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH12D58/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±20%
Current Rating3.7A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)24 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH12D58/ANP-120MC
Related LinksCDRH12D58, CDRH12D58/ANP-120MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH12D58/ANP-120MC Details Description
Related parts for CDRH12D58/ANP-120MC
HEX STANDOFF 8-32 NYLON 1/4" datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 7.48"L X 4.33"W datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
I/O MODULE 6 DIG 4 RELAY 24VDC datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 3.4A 240 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
HDMI(F) TO DVI-D(M) ADAPTER datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI DIFF 5V SIP datasheet.pdf
CONN HDR 22POS datasheet.pdf
TFLEX 220V0 18" X 18" datasheet.pdf