Sumida Corporation CDRH12D58RNP-330MC
CDRH12D58RNP-330MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH12D58RNP-330MC
Brief Description
FIXED IND 33UH 2.95A 53.8 MOHM
Datasheet Download
CDRH12D58RNP-330MC.pdf
Availability of CDRH12D58RNP-330MC
QUANTITY
CDRH12D58RNP-330MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH12D58RNP-330MC
Internal Part NumberEIS-CDRH12D58RNP-330MC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH12D58R
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating2.95A
Current - Saturation3.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)53.8 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH12D58RNP-330MC
Related LinksCDRH12D58, CDRH12D58RNP-330MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH12D58RNP-330MC Details Description
Related parts for CDRH12D58RNP-330MC
RES SMD 332K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 1200V 110A TO-94 datasheet.pdf
RES SMD 78.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TERM REG BUS 8-SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 100W datasheet.pdf
IC LOAD SW 2CH ADJ CURR 8-MLP datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf