Sumida Corporation CDRH12D78/ANP-100MC
CDRH12D78/ANP-100MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH12D78/ANP-100MC
Brief Description
FIXED IND 10UH 4.2A 22 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH12D78/ANP-100MC.pdf
Availability of CDRH12D78/ANP-100MC
QUANTITY
CDRH12D78/ANP-100MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH12D78/ANP-100MC
Internal Part NumberEIS-CDRH12D78/ANP-100MC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH12D78/A
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating4.2A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)22 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH12D78/ANP-100MC
Related LinksCDRH12D78, CDRH12D78/ANP-100MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH12D78/ANP-100MC Details Description
Related parts for CDRH12D78/ANP-100MC
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf