Sumida Corporation CDRH12D78/ANP-270MC
CDRH12D78/ANP-270MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH12D78/ANP-270MC
Brief Description
FIXED IND 27UH 2.7A 47 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH12D78/ANP-270MC.pdf
Availability of CDRH12D78/ANP-270MC
QUANTITY
CDRH12D78/ANP-270MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH12D78/ANP-270MC
Internal Part NumberEIS-CDRH12D78/ANP-270MC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH12D78/A
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±20%
Current Rating2.7A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)47 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH12D78/ANP-270MC
Related LinksCDRH12D78, CDRH12D78/ANP-270MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH12D78/ANP-270MC Details Description
Related parts for CDRH12D78/ANP-270MC
CONN HEADER .100 DUAL R/A 8POS datasheet.pdf
TOOL IDC UNIT FOR DX30AM-HP1 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A SOD123F datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
IC CLK FANOUT BUFFER 16TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES 6.49 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 6 PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.1A 230 MOHM TH datasheet.pdf