Sumida Corporation CDRH4D14HPNP-3R0NC
CDRH4D14HPNP-3R0NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D14HPNP-3R0NC
Brief Description
FIXED IND 3UH 1.6A 91 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH4D14HPNP-3R0NC.pdf
Availability of CDRH4D14HPNP-3R0NC
QUANTITY
CDRH4D14HPNP-3R0NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D14HPNP-3R0NC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D14HPNP-3R0NC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D14/HP
Material - CoreFerrite
Inductance3µH
Tolerance±30%
Current Rating1.6A
Current - Saturation1.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)91 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)