Sumida Corporation CDRH4D15/SNP-5R6NC
CDRH4D15/SNP-5R6NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D15/SNP-5R6NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 5.6UH 1.4A 141 MOHM
Datasheet Download
CDRH4D15/SNP-5R6NC.pdf
Availability of CDRH4D15/SNP-5R6NC
QUANTITY
CDRH4D15/SNP-5R6NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D15/SNP-5R6NC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D15/SNP-5R6NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D15/S
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance5.6µH
Tolerance±30%
Current Rating1.4A
Current - Saturation1.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)141 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D15/SNP-5R6NC
Related LinksCDRH4D15/, CDRH4D15/SNP-5R6NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D15/SNP-5R6NC Details Description
Related parts for CDRH4D15/SNP-5R6NC
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 600MA 180 MOHM datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 270PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 25mA Backlight 16-WQFN (3x3) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
IC AMP AUD QUAD 41W FLEXIWATT25 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 590MA 483 MOHM datasheet.pdf