Sumida Corporation CDRH4D18CLDNP-4R7PC
CDRH4D18CLDNP-4R7PC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D18CLDNP-4R7PC
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 2A 61 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH4D18CLDNP-4R7PC.pdf
Availability of CDRH4D18CLDNP-4R7PC
QUANTITY
CDRH4D18CLDNP-4R7PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D18CLDNP-4R7PC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D18CLDNP-4R7PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D18C
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±25%
Current Rating2A
Current - Saturation900mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)61 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D18CLDNP-4R7PC
Related LinksCDRH4D18C, CDRH4D18CLDNP-4R7PC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D18CLDNP-4R7PC Details Description
Related parts for CDRH4D18CLDNP-4R7PC
CONN HEADER .100 SINGL R/A 24POS datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 8POS 2.5MM GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16TSSOP datasheet.pdf
HAND-OFF-AUTO datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 12POS datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
STANDARD NYLON CABLE TIES datasheet.pdf
IC PWR SAVING CTLR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
750 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
RES 82K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf