Sumida Corporation CDRH4D18CNP-4R7NC-H
CDRH4D18CNP-4R7NC-H picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D18CNP-4R7NC-H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 1.15A 110 MOHM
Datasheet Download
CDRH4D18CNP-4R7NC-H.pdf
Availability of CDRH4D18CNP-4R7NC-H
QUANTITY
CDRH4D18CNP-4R7NC-H Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D18CNP-4R7NC-H
Internal Part NumberEIS-CDRH4D18CNP-4R7NC-H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D18C
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±25%
Current Rating1.15A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D18CNP-4R7NC-H
Related LinksCDRH4D18C, CDRH4D18CNP-4R7NC-H Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D18CNP-4R7NC-H Details Description
Related parts for CDRH4D18CNP-4R7NC-H
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 22PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 403MA 430 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 450MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 5W SMBG datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf