Sumida Corporation CDRH4D18NP-390NC
CDRH4D18NP-390NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D18NP-390NC
Brief Description
FIXED IND 39UH 300MA 709 MOHM
Datasheet Download
CDRH4D18NP-390NC.pdf
Availability of CDRH4D18NP-390NC
QUANTITY
CDRH4D18NP-390NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D18NP-390NC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D18NP-390NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D18
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±30%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)709 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D18NP-390NC
Related LinksCDRH4D18, CDRH4D18NP-390NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D18NP-390NC Details Description
Related parts for CDRH4D18NP-390NC
RES SMD 2.26M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC DUAL 12BIT CMOS DAC 24-SOIC datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16SO datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 16DFN datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 11 POS SMD 1.0MM datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 680PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
50UF 50V 9.5X24 105C AXI datasheet.pdf