Sumida Corporation CDRH5D16F/LDNP-100NC
CDRH5D16F/LDNP-100NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D16F/LDNP-100NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 1.9A 78.6 MOHM
Datasheet Download
CDRH5D16F/LDNP-100NC.pdf
Availability of CDRH5D16F/LDNP-100NC
QUANTITY
CDRH5D16F/LDNP-100NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D16F/LDNP-100NC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D16F/LDNP-100NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH5D16F/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±25%
Current Rating1.9A
Current - Saturation920mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)78.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D16F/LDNP-100NC
Related LinksCDRH5D16F/, CDRH5D16F/LDNP-100NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D16F/LDNP-100NC Details Description
Related parts for CDRH5D16F/LDNP-100NC
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS MALE REAR MT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
TOOL TERMINATION W/HEAD SET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH HIGH SIDE 23PQFN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf