Sumida Corporation CDRH5D18NP-100NC
CDRH5D18NP-100NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D18NP-100NC
Brief Description
FIXED IND 10UH 1.2A 124 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH5D18NP-100NC.pdf
Availability of CDRH5D18NP-100NC
QUANTITY
CDRH5D18NP-100NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D18NP-100NC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D18NP-100NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH5D18
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±30%
Current Rating1.2A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)124 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D18NP-100NC
Related LinksCDRH5D18, CDRH5D18NP-100NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D18NP-100NC Details Description
Related parts for CDRH5D18NP-100NC
RES 11 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
IDE4K FLASH DISK 2GB datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.5A DPAK datasheet.pdf
TAPE COPPER FOIL 152.4MMX16.5M datasheet.pdf
IC IF-PLL DEMOD I2C-BUS 24-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 8PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
RES 806 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE 25POS DSUB PLUG-OPEN 3M datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
MINITEK II RA HDR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf