Rohm Semiconductor EMX26T2R
EMX26T2R picture photo
Mfg. Part Number
EMX26T2R
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays
Brief Description
TRANS 2NPN 50V 0.15A 6EMT
Datasheet Download
EMX26T2R.pdf
Availability of EMX26T2R
QUANTITY
EMX26T2R Order Process
Ship out your order
Specifications of EMX26T2R
Internal Part NumberEIS-EMX26T2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor Type2 NPN (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)150mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic300mV @ 5mA, 50mA
Current - Collector Cutoff (Max)300nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce820 @ 50mA, 5V
Power - Max150mW
Frequency - Transition250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-563, SOT-666
Supplier Device PackageEMT6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMX26T2R
Related LinksEMX2, EMX26T2R Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
EMX26T2R Details Description
Related parts for EMX26T2R
IC BOOST REG DC/DC TFT-LCD 32QFN datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8BIT N-INV 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 SQ WW datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS 125.0000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf