Sumida Corporation CDRH62BNP-181MC-B
CDRH62BNP-181MC-B picture photo
Mfg. Part Number
CDRH62BNP-181MC-B
Brief Description
FIXED IND 180UH 260MA 2.77 OHM
Datasheet Download
CDRH62BNP-181MC-B.pdf
Availability of CDRH62BNP-181MC-B
QUANTITY
CDRH62BNP-181MC-B Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH62BNP-181MC-B
Internal Part NumberEIS-CDRH62BNP-181MC-B
Material - CoreFerrite
Inductance180µH
Tolerance±20%
Current Rating260mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.77 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH62BNP-181MC-B
Related LinksCDRH62BN, CDRH62BNP-181MC-B Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH62BNP-181MC-B Details Description
Related parts for CDRH62BNP-181MC-B
CAP ALUM 47000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 40MA 250VAC RAD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
Connector Header 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
MINIATURE SNAP ACTING SWITCH datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 483MA 300 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 26POS HL LOW P datasheet.pdf
CONTACT PROBE 0.5MM PITCH datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 250MA 1.75 OHM datasheet.pdf